ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9018585
*
nr 901 8585
Spegel
Rokokostil, höjd: 84
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2014
kl 18:46:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/6 11:34:00
1
150 kr
28/6 17:57:32
2
150 kr
28/6 17:57:55
2
200 kr
30/6 08:44:53
3
250 kr
30/6 18:35:29
4
Vinnande bud
30/6 18:41:45
3
350 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 901 8585
Spegel
Rokokostil, höjd: 84
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/6 11:34:00 | 1 | 150 kr |
28/6 17:57:32 | 2 | 150 kr |
28/6 17:57:55 | 2 | 200 kr |
30/6 08:44:53 | 3 | 250 kr |
30/6 18:35:29 | 4 | Vinnande bud |
30/6 18:41:45 | 3 | 350 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45